volt életem során, ami ennyire bosszantott, habzott a szám mérges lettem Ugron Zsolnától, de elolvastam, mert megígértem, egyébként pedig ne mondjuk véleményt teljes kép nélkül, hát nekem most van és akkor hurrá.
Annyiban különbözik a manapság kelendő limonádéktól, hogy Erdély a helyszín, meglovagolva a nemzeti érzést, de igazából lehetne bárhol, mert annyira nem releváns a helyszín, nem kerül előtérbe, bár egy párszor elhangzik az őseink földje, ha nem is így, konkrétan.
Az egész könyv iszonyúan csapong, ugrabugrálunk helyszínek, személyek és korok között, a vezérlőelv az lehetett, hogy az egy oldalra jutó családi sztorik száma minél több legyen", egyikből a másikba, az egész nem más, mint egy felsorolás, hogy éppen melyik ős milyen frappánsat mondott avagy tett. Önmagában ezek a történetek jópofák is lehetnének, de azzal, hogy egyik a másik után rohanvást közeledik, s ömlenek ránk a gáláns/ravasz/fekete bárány/hazafias/nagyvilági rokonság tagjainak mindig helytálló mondatai és cselekedetei, elvették a sztorikban megbúvó mondanivalót, mondhatnám, ellenkező érzést sikerült elérni.
Az arisztokrácia egy tökély, itt mindenki leg, legelegánsabb, legismertebb, legokosabb, a fiú gazdag, okos, szép, a lány nemkülönben, a kastély omladozik, de majd ők, istenem, még húsz oldal.
Hármast kapott nálam, de csak azért, mert bár nem vagyok kékvérű, nagylelkűség bennem is van.
na, remélem, többet ilyet nem kell írnom
" de komolyan, nem volt szerkesztő, aki azt mondta volna, Zsolna, kedvesem, ez három könyvbe is elég lenne, a kevés néha több?