Ez már tömegesen és folyamatosan is készül, elvégre szezon van. Az első adag (a képeken lévő) volt a kísérlet, tihanyi meggy-bajnai cseresznye kombinációban, azóta érkezett némi utánpótlás, ezért is vetődött fel a meggymagozó gondolata, ha már egyesek esküdnek rá, talán mégiscsak kellene járnom néhány kört.
Az egésznek ez a magozás része a legunalmasabb, én ma reggel azt csináltam, hogy ültem a küszöbön és számoltam a szemeket, mások elalvás előtt a bárányokat, én a meggymagokat, s bár próbáltam arra gondolni, hogy ez milyen jó, hogy meditatív, nem jött be.
Utána viszont felgyorsulnak az események, öntök rá valamennyi cukrot, most sem mérek, szemre, úgy nagyjából, de nem sokat, szeretjük, ha savanykás, ha érződik benne a gyümölcs. Néhány óra alatt levet enged, ekkor több minden is eldől, pl. hogy rákanalazzuk-e joghurtra, esetleg megisszuk szörpként a levét, netán magában befalja valaki, vagy megvalósul az eredeti koncepció, úgyismint lekvár. Hogy ez megtörténjen, nem árt megfelelő mennyiségről gondoskodni.
A fahéjrudakat csak úgy beledugtam a gyümölcsbe, ezzel is állt még (eléggé a léeresztés elején történt mindez), aztán valamikor este 10 felé egyszerűen megfőztem és kész. Nem szoktam túlmisztifikálni a befőzést, azt hiszem. Főzni egy Zepter edényben főzöm, anyósomtól kaptuk akkor, amikor rádöbbent, hoyg az egyszemélyes háztartáshoz talán ez túl nagy, míg a mi öt fős családunkhoz éppenhogy. Remek benne befőzni, azonban még egy 145 forintos lángelosztóval megtámogatom a műveletet, biztosra megyek, azaz lusta vagyok.
Csak a meggymagozás, a nagy tételes, az ne lenne, ugyebár.